Saunen

Kolik druhů saun znáš, tolikrát jsi člověkem. A proto jsme pro naše hosty připravili vedle infrasauny také známější finskou a biosaunu v jednom. Během saunování se uvolňuje napětí svalů, uvolňují dýchací cesty, posiluje se imunita a celkově se detoxikuje organismus. Je prokázáno, že saunování pomáhá při hubnutí.

Po každém saunování by mělo vždy následovat ochlazení těla. Nejlépe šokové - politím studenou vodou. Vedle sprchy s „horským“ proudem je vám k dispozici i stále populárnější polévání ze zavěšeného vědra.

Biosauna je kombinací dvou prostředí - klasické finské sauny a parní lázně. Proto se někdy biosauně říká parní sauna. Vyznačuje se teplotami kolem 50 - 60 °C a vysokou vlhkostí vzduchu okolo 30 - 60 %. Díky příjemnějšímu prostředí je tak biosauna vhodná i pro děti a starší osoby. Jestliže vám tedy nevyhovuje suchý vzduch a vysoké teploty finské sauny, bude pro vás biosauna ideální volba.

Technicky vychází biosauna z finské sauny, ale je vybavena speciálním topidlem, které má výparník pro tvorbu páry. Regulace v biosauně udržuje stabilní vlhkost i teplotu v nastaveném rozmezí.  Délka saunování v biosauně bývá nejčastěji 10 - 15 minut a poté by mělo následovat ochlazení organismu. Všeobecně platí, že díky vlhkému vzduchu, bývá doba saunování delší než ve finské sauně. Biosauna je příznivá pro organismus, posiluje srdce, přirozeně roztahuje cévy, uvolňuje a čistí dýchací cesty, regeneruje svaly a klouby, čistí pleť a pomáhá bojovat proti nachlazení. Navíc lze kamna v biosauně využít i pro aromaterapii - do speciální mističky se jednoduše do vody nalijí vonné éterické oleje, které pak postupným odpařováním příznivě působí na organismus. Již staří Číňané, Římané nebo Řekové věřili, že volba správné vůně má vliv na vědomí i tělo člověka a dokáže změnit mysl, náladu nebo zdraví.

Ceník biosauny

1,5 hod. (1 - 2 osoby) ....................... 300,- Kč
+ každá další osoba ......................... 100,- Kč

Kapacita biosauny max. 8 osob.


Infrasauna

Infrasauny působí na lidský organismus pomocí infračerveného záření, které prohřívá vaše tělo  pod kůží až 4 cm do tukových tkání. Efekt pocení je jiný než ve finské sauně.
Uvolníte tím napětí svalů,křečím a bolavým kloubům, posílíte imunitní systém, detoxikujete vaše tělo,prokrvíte a pročistíte kůži,podpoříte hubnutí. Dopřejte si relaxaci a uvolnění stresu.

V infrasauně je tělo ušetřeno vysoké terpotní zátěži a ochlazovacímu šoku, oproti finské sauně. Proto se doporučuje jeden cyklus pocení 30 - 45 minut, při teplotě 40 - 60 °C, po té otevřít dveře infrasauny a dát čas organismu,aby se aklimatizoval, pak následuje sprcha.

Ceník infrasauny

1 hod. (1 - 2 osoby) ....................... 100,- Kč
+ každá další osoba ........................ 50,- Kč

Kapacita infrasauny max. 4 osoby.

 

Pension JIZERSKÁ MALINA

Bedřichov, Jizera Mountains
Czech Republic

Kontakt und Reservierung

 Telefon: +420 606 204 745
 E-mail: penzionkoucka@seznam.cz

Kontakt formular